EKSKLUZIVE Momentet kur Kostandin Kacifas qëllonte me armë mbi policinë ne Bularat

29/10/1818:22

Shperndaje:


 

EKSKLUZIVE Momentet kur Kostandin Kacifas gjellonte me armë mbi policinë ne Bularat. 

Videoja është filmuar nga brenda lokalit të fshatit Bularat.

Nga pamjet duket ekstremisti  i veshur me uniformë ushtarake dhe që qëllon në drejtim të automjetit ku është vendosur patrulla e policisë së Gjirokastrës. Pra, Kaçifa nuk ka qëlluar në ajër, por në drejtim të policisë, por fatmirësisht nuk mbeti asnjë i lënduar, ndërsa janë terrorizuar edhe banorët.

Dy janë detajet që duhen veçuar në video; e para lidhet me armën që greku përdori në ngjarjen e djeshme. Ajo është një automatik i modifikuar me dylbi, që ka brenda shënjestrën olografike, e cila është një pajisje ushtarake që e përdor edhe NATO.

Modifikimi i automatikut që përmirëson shënjestrën tregon se asgjë nuk ka qenë rastësore dhe se ushtari grek ka qenë i përgatitur më parë për gjithçka. Ndërsa detaji i dytë lidhet me pretendimin e ngritur nga grekët se ushtari u vra për flamur.

 

View this post on Instagram

 

EKSKLUZIVE Momentet kur Kostandin Kacifas qellonte me armë mbi policinë ne Bularat

A post shared by Saranda Web (@saranda.web) on

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.