EKSKLUZIVE/ Harta e plazheve publike në Sarandë dhe Ksamil

16/06/2015:11

Shperndaje:


Është miratuar përfundimisht ndarjen e zonave të plazheve për territorin e Bashkisë Sarandë.
Ajo që vihet re është se zona e plazheve publike në Sarandë dhe Ksamil nuk është ajo çfarë ishte premtuar më herët, pasi plazhet publike në Ksamil janë lënë vetëm në gjysmën e një sipërfaqeje ku vitin e kaluar policia ndërhyri për heqjen e shezhllongëve të një biznesi.
Edhe në Sarandë situata nuk është siç paraqitet në hartë, pasi pjesa e Plazhit të Centralit nuk do të jetë e aksesueshme për shkak të punimeve që kryhen aty nga Fusha shpk..

Ngjyra jeshile përfaqëson plazhet publike


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.