E padëgjuar: Vjedhin edhe rrethimin e vreshtit

19/01/1815:27

Shperndaje:


Një vjedhje e padëgjuar më parë ëahtë bërë në fshatin Bajkaj të Delvinës, ku vreshti është vjedhur në dimër.
Hajdutët, pasi nuk kanë patur mundësi të vjedhin rrushin, kanë vjedhur rrethimin e vreshtit, duke marrë 20 shtylla betoni dhe 150 metër rrjetë gabion.
Pasi ka mësuar vjedhjen, fermeri e ka denoncuar rastin në Komisariatin e Policisë Delvinë.
Policia e Delvinës shprehet se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit, në bazë të  Nenit 134 të Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.