DRITAT E QYTEZËS – Film i realizuar në Ksamil, 1983

04/01/1717:35

Shperndaje:


Filmi “Dritat e qytezës” prodhim i vitit 1983 realizuar në Ksamil. Regjia: Fehmi Hoshafi, Skenari: Sabri Godo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Tasim Hoshafi.
Përmbajtja e filmit
Harizi jeton në qytezën e bukur të Ksamilit. Një kushuri i tij, Seferi i cili e viziton, kërkon që edhe ai të mund të jetoj aty. Pas aprovimit, ai shfaq shenja dembleizmi dhe përtacërie për punën, dhe mundohet të përfitojë ndonjë vend të rehatshëm duke falsilikuar raporitin e tij. Duke parë se gjërat nuk po shkonin siç duhet fillon të trillojë histori në kuriz të të tjerëve, ku nuk përjashtohet edhe doktoresha e klinikës, duke dërguar letra anonime. Tana kërkon nga Harizi ta largojë nga shtëpia e tyre, por ai ndihet i detyruar ta pranojë nga opinioni. Ky qëndrim i Harizit, e bën që gruaja e tij Tana, të largohet nga shtëpia. Pasi shqyrton qështjen me qetësi, gjenë forcën që të demaskoj Seferin për sjelljen e tij.

 


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË
KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.