Digjet transformatori, banorët e Lugut të Dardhës pa energji

12/10/1616:58

Shperndaje:


lajmi-i-funditGjatë ditës së sotme është djegur transformatori i cili bën të mundur furnizimin me energji elektrike të zonës mbi lagjen nr. 3 ose e njohur si Lugu i Dardhës. Megjithëse se transformatori është djegur rreth orës 11 të paradites, energjia për banorët e zonës nuk është rikthyer akoma. Sipas banorëve të cilët kanë kontaktuar me Saranda Web, nga ana e ndërmarjes së elektrikut nuk është marrë asnjë masë dhe pritet që ata ta kalojnë natën në errësirë të plotë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.