Deputeti Alket Hyseni urim për minoritetin grek me rastin e Pavarësisë së Greqisë

25/03/2111:00

Shperndaje:


Deputeti Alket Hyseni, duke uruar minoritetin dhe popullin grek për Festën e Pavarësisë së Greqisë shkruan se miqësia ndër shekuj mes grekëve dhe shqiptarëve i ka rrënjët në sakrifica të përbashkëta.
PUBLIKIMI NË FACEBOOK
Miqësia ndër shekuj mes grekëve dhe shqiptarëve i ka rrënjët në sakrifica të përbashkëta🤝.
200 vjet më parë, gjatë Revolucionit të 1821, luftuan dhe fituan bashkë kundër një perandorie gjigande.
Sot miq dhe partnerë në NATO dhe BE.
Gjej rastin të uroj përzemërsisht minoritetin grek në Shqipëri dhe popullin vlla grek,
Gëzuar Ditën Kombëtare! – përfundon deputeti Alket Hyseni.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.