Deputeti Alket Hyseni: Selam Musai simbol i heroizmit dhe trimërisë labe

11/06/2014:14

Shperndaje:


Është inauguruar në Tiranë sot përmendorja e heroit legjendar, Selam Musait.
Në këtë event, përveç Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruci dhe Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka marrë pjesë edhe deputeti i Sarandës  Alket Hyseni.

Alket Hyseni e ka cilësuar Selam Musain si simbol të heroizmit dhe trimërisë labe, i cili me gunën mbi telat me gjemba e gjoksin në grykën e topit, për çlirimin e vatanit nga pushtuesit e huaj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.