Demokratët propozojnë dhjetra emra për kandidatë për deputetë

16/07/2019:48

Shperndaje:


.
Ka perfunduar sot procesi i propozimeve ne degen e Partise Demokratike.
Me 6 grupeksionet e Sarandes eshte permbyllur keshtu faza e pare e procesit te propozimeve per kandidatet per deputete dhe Kryetar Bashkie. Gjate ketij procesi ka patur dhjetra emra te cilet jane propozuar nga demokratet e Sarandes, Konispolit e Finiqit.

Ne perfundim te procesit, emrat me te propozuar per listen e deputeteve rezultojne Fatbardh Kadilli, Nada Mecorapaj, Jolio Dine, Dashamir Tahiri, Skerdilaid Sulozeqi, Besnik Aliaj nderkohe qe propozimet me te shumta per Kandidat per Kryetar Bashkie i takojne Armando Magllara, Kreshnik Bozho, Lina Vaso, Arben Guga dhe Gentjan Zera.
.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.