Delvinë: Tritol ujësjellësit të fshatit, shoqërohen 10 persona

04/04/198:46

Shperndaje:


Hidhet në erë me tritol depoja e Ujësjellësit në fshatin Kopacez në Delvinë. Ujësjellësi ishte ndërtuar prej 16 vitesh, ndërkohë që dje u vu në punë për herë të parë.

Ai furnizonte me ujë gjysmën e fshatit ndërsa pjesa tjetër furnizohej nga burimi.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme. Lidhur më këtë ngjarje janë shoqëruar 10 persona.

Policia prej ditës së djeshme ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.