Delvina humbet me Naftëtarin, takimi mbyllet me incidente

19/02/1716:15

Shperndaje:


Delvina ka humbur në takimin  me Naftëtarin.
Takimi që zhvillohej në Delvinë është mbyllur me rezultatin 0-1 në favor të kucovarëve. Goli i takimit është shënuar në përfundim të pjesës së parë.
Ndërkohë që gjatë takimit janë shënuar edhe disa incidente, ku më i rëndi ishte goditja e anësorit me gurë. Edhe në fushën e lojës ka patur tension dhe disa përplasje midis futbollistëve të të dy ekipeve.
Ekipi i Butrintit ditën e sotme ishte ishte pushim, ndërsa javën tjetër do të udhëtojë në Kuçovë për t`u përballur me kryesuesit e grupit, ekipin e Naftëtarit.
Kujtojmë se stadiumi i Sarandës është dënuar me 1 ndeshje pa tifozë( Butrinti-Përmeti ) për shkak të hedhjes së sendeve në fushë gjatë takimit Butrinti – Delvina javën e kaluar.delvina naftetari

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.