295 raste me Covid, 3 raste të reja në Sarandë

19/10/2014:09

Shperndaje:


Shqipëria ka shënuar këtë të hënë 295 raste të reja me koronavirus nga 1413 teste të kryera gjatë 24 orëve të fundit.
Fatkeqësisht kanë humbur jetën dhe 3 persona të tjerë duke e çuar numrin total të viktimave në 454.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:
74 të prekur në Tiranë,
39 të prekur në Durrës,
30 raste në Shkodër,
22 raste në Lushnje,
12 raste në Vlorë,
11 raste në Fier dhe Pogradec,
10 raste në Krujë dhe Berat,
9 raste në Elbasan dhe Lezhë,
7 raste në Gjirokastër,
6 raste në Kurbin,
5 raste në Divjakë,
4 raste në Kukës, Tropojë, Prrenjas, Skrapar,
3 raste në Sarandë, Gramsh, Kuçovë,
2 raste në Has dhe Shijak,
1 rast në Fushë- Arrëz, Devollë, Kavajë, Mirditë,Rrogozhinë, Mallakastër, Librazhd, Mat, Përmet, Roskovec, Klos.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.