By Pass në Fier: Këtë verë më shpejt drejt Sarandës

14/06/196:45

Shperndaje:


Gazetari Kristaq Thana ka qene sot ne By Passin Fier-Levan ne vendin e quajtur Mbrostar.
Ne segmente te saj po punohej me intensitet ne te dy drejtime ,ne shtrimin e rruges dhe asfaltimin e saj.
Ky by pass pritet te perfundoje ne njeren korsi ne fund te ketij muaji, pra te jete gati ne Qershor.
Deri tani shtrimi me asfalt ka mbaruar deri te afersi te fshatit Baltez, ndersa e shtruar dhe perfunduar gati per asfalt te vendi i quajtur Vija e Ngjales, ndersa kane perfunduar dy urat kryesore ajo e lumit Seman ne Mbrostar dhe ura e Vijes se Ngjales, pra jane edhe rreth 4 kilometra rruge per tu asfaltuar deri ne fund te muajit, te cilat sipas punonjesve, ajo do te mbaroje dhe do jetë e gatshme per t’u hapur per te gjithe mjetet ne nje korsi qe u duhet te kalojne ne drejtim te Sarandës.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.