Butrinti pëson humbje turpëruese dhe i jep lamtumirën Kategorisë së Parë, Bistrica i uron mirëseardhje

07/05/1617:32

Shperndaje:


butrinti ksAjo që i trembej e gjithë tifozeria sarandiote për muaj me radhë, është zyrtarizuar sot. Butrinti ka pësuar një humbje të thellë përballë Sopotit të Librazhdit dhe i ka dhënë Lamtumirën Kategorisë së Parë. Takimi i luajtur në Elbasan Arena midis Sopotit dhe Butrintit ka përfunduar 4-0 në favor të ekipit të Librazhdit. Pas disa vitesh Butrinti rikthehet në Kategorisë e Dytë, në të cilën militojnë ekipe të qyteteve shumë të vogla si Delvina, Këlcyra, Përmeti, Memaliaj apo Himara.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.