Butrinti merr 3 pike ne Sarande, Delvina barazon me Memaliajn

Butrinti ka arritur te fitoje dhe t’i gezohet tre-pikshit sot ne stadiumin e qytetit.
Perballe Butrintit sot ishte ekipi i Skraparit dhe Butrinti ka arritur te fitoje lehtesisht takimin me rezultatin 3 – 1
Ndersa ekipi i Delvines nuk ka mundur te perfitoje perseri ne fushen e Delvines.
Takimi Delvina – Memaliaj eshte mbyllur me rezultatin 1 – 1