Butrinti fiton ndaj Përmetit, por presidenti i Përmetit kërkon diçka tjetër

05/03/1716:51

Shperndaje:


Takimi midis Butrintit dhe Përmetit ka përfunduar me fitoren e merituar të ekipit sarandiot. Ndeshja u mbyll me rezultatin 3-2 (pjesa e parë 2-1). Ditën e sotme ekipi i Butrintit e zhvillonte ndeshjen pa mbështetjen e tifozerisë, për shkak të dënimit të fushës për hedhje të sendeve në takimin ndaj Delvinës.
Në përfundim të takimit presidenti i ekipit të Përmetit është parë të numërojë dhe filmojë personat që ishin në shkallët e tribunës, me pretendimin se mund të kishte më shumë se 30 persona, kuotë e lejuar në takimet pa tifozë. Javën e kaluar Përmeti mori 3 pikë në tavolinë ndaj ekipit të Bistricës, pasi delvinjëtët nuk pranuan të futen në haletë e ndyra  ku ekipi i Përmetit mirëpret ekipet kundërshtare.
3 Pikët e marra në tavolinë ndaj Delvinës për shkak të këtyre haleve, duket se ja ka shtuar oreksin të kërkojë edhe ndaj Butrintit atë që nuk arriti ta merrte në fushën e lojës. Në vend që president të shikojë haletë ku luan ekipi i tij dhe ku janë të detyruar të futen edhe lojtarë e ekipeve kundërshtare  , kërkon të përfitojë pikë në forma të pandershme.permeti 2-horz

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.