Butrinti fiton derbin me Delvinën, rikthehet transmentimi LIVE në Saranda Web dhe KS Butrinti

Ekipi i Butrintit ka fituar në derbin e sotëm ndaj Delvinës me rezultatin 2-0
Golat janë shënuar nga Mirani në min 33 dhe Mario Gurma në minutën e 47-të.
Me fitoren e sotme Butrinti ngjitet në vendin e parë me 47 pikë, ndërsa ekipi i Delvinës në vendin e parafundit me 10 pikë.
Derbi i sotëm është transmentuar live në Saranda Web dhe KS Butrinti

PJESA 1

PJESA 2