Butrinti dhe Delvina barazohen përsëri me pikë

 

Ekipi i Butrintit ka marrë ditën e sotme fitoren e parë në Kampionatin e Kategorisë së Dyte, duke u ngjitur në kuotën e 4 pikëve. Takimi Butrinti – Skrapari, i përcjellë live nëpërmjet Saranda Web,  përfundoi me rezultatin 1-0, me gol të   shënuar pjesën e dytë me 11-metërsh. 

Delvina ka humbur takimin e sotëm në transfertë përballë ekipit të Përmetit me rezultatin 1-0, duke mbetur në kuotën e 4 pikëve, po aq sa Butrinti, me të cilin ndajnë vendin e parafundit.