Butrinti barazon perballe Maliqit, Delvina nuk fal

Ekipi i Butrintit ka vetem 1 pike ne takimin e sotme ne stadiumin Andon Lapa perballe Maliqit.
Takimi ka perfunduar me rezultatin 1 – 1, ndersa golat jane shenuar per Butrintin nga Prifti ne minuten e 28 dhe nga Trendafili ne minuten 36 per Maliqin.
Ne takimin e luajtur ne Delvine ndermjet Delvines dhe Gramozit, ekipi vendas ka fituar me rezultatin 2 – 0.
Golat jane shenuar nga Musta ne min 22 dhe Xhuvani ne min 53.