Brenda pak ditësh paraburgimi i Sarandës do të mbyllet, zbardhet shkaku dhe vendi ku do të tranferohen

21/07/2214:33

Shperndaje:

Report Tv mëson se 4 burgje në vend do të mbyllen brenda pak ditësh. Ato janë: Burgu i Zaharisë, burgu i Tropojës, burgu i Sarandës dhe i Vaqarrit.

Report Tv mëson se 4 burgje në vend do të mbyllen brenda pak ditësh. Ato janë: Burgu i Zaharisë, burgu i Tropojës, burgu i Sarandës dhe i Vaqarrit.

Zaharia nuk plotëson standardet. Zaharia dhe Vaqarri prej disa kohësh janë pa të burgosur. Saranda rezulton se ka një numër më të ulët të paraburgosurish se sa stafi që shërben aty.

Të burgosurit e Tropojës do të transferohen në Shkodër, ndërsa të paraburgosurit e Sarandës do të transferohen në Tepelenë. Këto burgje kladifikohen si jo efixent për nga kosto ekonomike që kanë për tu mbajtur.

Arsen Rusta, Report Tv


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.