Bregdeti jo vetëm turizëm, por edhe kanabis

14/07/168:23

Shperndaje:


borshi 2350 Rrënjë kanabis sativa ka asgjesuar policia në zonat bregdetare gjatë ditëve të fundit.
Më konkretisht, në fshatin Borsh i Vjetër në 1 parcelë pa pronar, u gjetën të mbjella dhe u asgjësuan 450 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.
Në fshatin Qeparo në vendin e quajtur ‘’Lugji’’ në një parcelë, u gjetën të mbjella dhe u asgjësuan 1900 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.
Për të dy raste, policia thotë se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.