Bleu 3 pistoleta ne Sarande, kapet duke u larguar per Korfuz

17/06/1815:50

Shperndaje:


Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarandë njofton se më datë 16.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për shtetasin e huaj A.S. banues në Portugali.
Kjo sepse në PKK Porti Sarandë, gjatë procedurave të daljes për në Korfuz, në bagazhet e tij u konstatuan 3 pistoleta trofe lufte por jashtë funksionit.
Për keto  pistoleta  shtetasi pretendon se i ka blerë në dyqan, por nuk dispononte faturë.
Neni 138/a i Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.