Berisha paralajmëron Vesel Koçiun: Qëndro larg manipulimeve dhe presioneve ndaj demokratëve

03/12/2117:14

Shperndaje:

Përgjatë takimit me demokratët e Devollit, ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar të emëruarit e Bashës, ku njëri prej të cilëve është edhe ish kryetari i Komunës së Ksamilit Vesel Koçiu, i emrëruar nga Basha si kryetar i PD Sarandë.

Berisha i ka paralajmëruar të emëruarit e Bashës të qëndrojnë larg manipulimeve dhe presioneve ndaj demokratëve.

Vetëm pak ditë më parë u njoftua se Kryesia e Partisë Demokratike Sarandë, edhe pse nuk kishte arritur pjesëmarrjen e nevojshme për mbledhje, kishte propozur 4 emra për zëvendësimin e sekretares së Degës së PD Sarandë Matilda Qurku, e cila u shkarkua nga Gazmend Bardhi pas pjesëmarrjen në Foltoren e Sarandës.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.