Behije Dida “merr fjalë” dhe këndon për Adem Jasharin në Kalanë e Lëkurësit në Sarandë

15/11/2316:28

Shperndaje:

Këngëtarja sarandjote Behije Dida ka publikuar këngën “Mora Fjalë” dhe klipin e realizuar në Kalanë e Lëkurësit.

Kënga e Behije Dida në youtube https://youtu.be/HW9x2NSiLtE?si=kgTs4AKkPv_iYT2o

“Mora fjalë” është një këngë e realizuar nga Shkurte Fejza më shumë 20 vjet më parë dhe mbetet një ndër këngët më pëlqyera në mbarë trevat shqiptare.

Behije Dida, një emër i njohur në skenën e muzikës popullore shqiptare, është një figurë e ndritur me një karrierë të dyfishtë, duke shfaqur talentin e saj të madh jo vetëm në muzikë, por edhe në profesionin e saj si punonjëse e policisë në Sarandë.

Behije është e njohur për zërin e saj të mrekullueshëm dhe interpretimet e saj të thella të këngëve popullore. Dida është pjesë e një trashëgimie të thellë kulturore, duke u fokusuar në këngët tradicionale të jugut të Shqipërisë. Ajo ka arritur të ndërtojë një reputacion të mirë për performancat e saj të mbresëlënëse në skenën lokale dhe kombëtare.

Megjithëse ka kultivuar suksesin e saj në fushën e muzikës, Dida nuk ka hequr dorë nga detyra e saj si punonjëse e policisë, duke treguar një përkushtim të vërtetë për sherbimin ndaj komunitetit dhe për të qenë një shembull i denjë për të tjerët.

Përkundër sfidave të karrierës dhe përgjegjësive të mëdha që vijnë nga dy fusha të ndryshme, Behije Dida ka arritur të mbajë balancën mes tyre me sukses dhe profesionalizëm. Ajo përfaqëson një shembull frymëzues të vullnetit të palodhur dhe pasionit për të ndjekur ëndrrat, si në botën e muzikës ashtu edhe në atë të shërbimit ndaj komunitetit dhe drejtësisë.

Historia e saj reflekton një përkushtim të vazhdueshëm për të shprehur kulturën dhe trashëgiminë e saj nëpërmjet muzikës, ndërkohë që po kontribuon në të njëjtën kohë për një shoqëri më të sigurt dhe të harmonishme përmes detyrës së saj në policinë e Sarandës.

Behije Dida është një kombinim frymëzues i talentit, përkushtimit dhe ndikimit pozitiv në shoqëri.

Website Saranda Web

Facebook Saranda Web

Instagram saranda.web

Youtube sarandaweb

Tiktok saranda.web

Pinterest sarandaweb

in sarandaweb


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.