Banori tregon ku përfundojnë taksat e Ksamilit

10/06/2018:09

Shperndaje:


Pamjet e jashtëzakonshme të ishujve dhe bregdetit kanë joshur me mijera turistë për të pushuar në Ksamil. Por nëse hyn në zonën e banuar gjendja e rrugëve është katastofike.
Kjo është e ashtëquajtura shëtitore e Ksamilit. Është turp në kushtet që është të konsiderohet e tillë. Siç duket nga pamjet ajo nuk është investuar prej shumë vitesh.
As banorët nuk kujtojnë me saktësi se kur është bërë rikonstruksioni I fundit total I rrugëve. Ata shprehen se taksat i paguajnë, por taksat e tyre përfundojnë në xhepat e pushtetarëve.

VIDEO

https://youtu.be/O-Fg7TH8gNM


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.