Banorët e një zone në Sarandë: Edha pak orë duhen të bëjmë 3 ditë pa ujë

15/06/2419:38

Shperndaje:

Përshëndetje Saranda Web!

 

Jam banor i lagjes nr 3, mbi rrugën e 5-të. Ka 48 orë që në këtë zonë duke filluar mbi spitalin tek përroi mbi marinën nuk vjen asnjë pikë ujë.

 

Më përpara furnizoheshim me orar të reduktuar nga depua e ujit mbi spital.Jeni të lutur të bëni prezent shqetësimim tonë, i cili ka të bëjë më shumë me jetën e punonjsve të ujësjellësit (se mos e dhëntë zoti) bën vaki e mbyten, në depon e ujit të re në gropë të patates, nga e cila na u tha se do vinte furnizim 24 orë.

 

Megjithëse do dhe pak orë të kapim normën 3 ditë të plota pa ujë, rekord i vendosur dhe më parë, ju lutemi interesohuni për jetën dhe shëndetin e administratës së ujësjellesit Sarandë, larg qoftë e mbyten nga prurjet e pazakonta të lumit ujor të furnizimit


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.