Banorët e Ksamili kërkojnë largimin e bagëtive. Bashkia aksione selektive

17/03/1718:41

Shperndaje:


Banoret e Ksamilit prej 6 muajsh kerkojne largimin e bagetive nga qyteza turistike.
Ksamili eshte nje nder pikat me te vizituara nga turistet vendas, trevat shqiptare dhe te huaj gjate veres.
Por pavaresisht kesaj, ne Ksamil ende vazhdojne te mbareshtohen bageti, stallat e te cilave ndodhet ndermjet banesave dhe hoteleve.
Banoret e kane shprehur kete shqetesim edhe ne Bashkine Sarande, por ata shprehen se megjithese jane bere disa aksione nga bashkia, ato kane qene selektive dhe jo gjitheperfshirese.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.