Banorët e Kalasës me sytë nga turizmi, kontribute për infrastrukturën e fshatit

24/09/2118:35

Shperndaje:

Kalasa, fshat i Delvinës vetëm 20 km nga Saranda, duke qenë një vend me shumë monumente natyrore dhe të trashëgimisë kulturore, po shikon si perspektivë zhvillimin e turizmit.

Banorët e fshatit dhe emigrantët në vende të ndryshme të botës, kanë investuar me kontribute vullnetare më shumë se 100 milionë lekë të vjetra në sistemimin e qendrës së fshatit, ndërtimin e rrugëve të brendshme dhe ndriçimin.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.