Arrestohet zjarrvënsi në Markat, mister arsyet e djegies së ullishtes

01/07/1610:20

Shperndaje:


markat sarandeSarandë
Policia e Sarandës gjatë një operacioni ka arrestuar në flagrancë për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, shtetasi i quajtur: H. I 53 vjeç, banues në fshatin Markat Sarandë.
Shërbimet e Policisë Sarandë kanë bërë të mundur arrestimin e tij pasi më datë 29.06.2016, në fshatin Markat, për motive ende të paqarta dyshohet se ka djegur me zjarr një sipërfaqe toke prej 1000 m2 (vreshtari) dhe disa rrënjë me ullinj, në pronësi të shtetasit V.M., 49 vjeç, duke i shkaktuar pronarit të kësaj prone një dëm me vlerë rreth 1.000.000 lekë.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.