Arrestohet shqiptari ne Korfuz me 20 kg kanabis, në kërkim 2 të tjerë

Korfuz, kapen mbi 20 kg marijuane, arrestohet 1 shqiptar, ne kerkim 2 te tjere.
Droga u kap ne veri te ishullit, ne nje zone pyjore prane bregdetit.
Droga e ndare ne dy canta, e futur ne 18 pako me peshe totale 20 kg 860 gram marijuane. Ne pranga nje shqiptar 29-vjec, ne kerkim dy shqiptare 19 dhe 20-vjec.