Arrestohet i fshehur në përrua “Përbindëshi i Kavos”

24/05/2011:48

Shperndaje:


Autoritetet policore greke arrestuan “dragoin e Kavos” në një përrua në zonën e Agios Gordios, Lefkimmi, në Korfuz.
U desh nje operacion shpetimi nga EMAK, pasi 47 vjecari nga vrapimi per t’i shpetuar policise ra në një grykederdhje ne thellësi prej 200 metrash, dhe per rrjedhoje pësoi lëndime të shumta.

Disa orë më vonë, ai u transportua në paraburgim në Spitalin e Përgjithshëm të Korfuzit.  “Ne iu afruam vendit ku ishte nga deti dhe pastaj u ngjitëm në kodër. Zona ishte shumë e veshtire dhe u deshën më shumë se dy orë e gjysmë për të shpëtuar 47-vjeçarin, “tha shefi i sherbimit zjarrfikes të Korfuzit, Nikos Kolovos për APE-MPE.

Autori i dyshuar gjatë gjetjes dhe arrestimit ishte plotësisht i vetëdijshëm, ndërsa thuhet se ka goditur rëndë gjymtyrët dhe belin e tij. Ambulanca u shoqërua nga një forcë e fortë policie, ndërsa operacioni policor që ishte ngritur përgjatë 14 ditëve të nevojshme për ta lokalizuar dhe arrestuar atë ishte shume i madh.

Që në momentin e parë, Departamenti i Policisë së Korfuzit, në koordinim te puneve kishte proceduar me një operacion të madh policor, në të cilin morën pjesë grupe oficerësh policie që përfshinë zonën, me ndihmën e qenve të trajnuar posaçërisht, madje edhe në zonat më të paarritshme. Ditët e fundit, në fakt, ata kishin mbledhur informacion të rëndësishëm.
Kërkimi filloi kur partneri i një gruaje 34-vjeçare raportoi para autoriteteve se gruaja ishte zhdukur për rreth dy ditë. Përfundimisht, ajo u vu re në rrugë në zonën e Agios Prokopios, Lefkimmi, dhe raportohet se i tha policisë se ajo ishte e rrëmbyer nga 47-vjeçari dhe ishte mbajtur peng dhe ishte dhunuar nën kërcënimin e jetës.

Gjithçka filloi kur një grua 34-vjeçare me origjinë shqiptare mungoi për rreth dy dite ne shtepine e saj. Partneri i saj mobilizoi autoritetet dhe gruaja u gjet në rrugë në zonën e Agios Prokopios, Lefkimmi, nga burra nga Departamenti i Policisë Lefkimmi.
Ajo vetë vuri në dukje si autorin e sulmit kundër saj, 47-vjeçarin Dimitris Aspiotis, i cili, siç tha ajo, e rrëmbeu atë, e mbajti peng dhe, nën kërcënimin per jetën e dhunoi vazhdimisht.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.