Arrestohen 7 persona në Bashkinë Konispol

19/02/1612:31

Shperndaje:


Sarandë.  Gjatë një aksioni policor për kontrollet e automjeteve në disa akse rrugore të rrethit të Sarandës, Shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të 7-personave për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Arrestohen shtetasit:

1- O T, 26 vjeç, banues në fshatin Shalës -Sarandë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi u kap në flagrancë në vendin e quajtur “Kryqëzimi” në fshatin Shkallë, duke drejtuar motomjetin tip “Yinxiang”, pa targë dhe pa leje drejtimi.

2–> L R, 26 vjeç, banues në fshatin Ninat – Sarandë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi u kap në flagrancë në Konispol, duke drejtuar automjetin tip “Benz” me targë: AA556CN, pa leje drejtimi.

3–> T R, 52 vjeç, banues në Konispol – Sarandë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi u kap në flagrancë në Konispol duke drejtuar motomjetin tip “Honda-Zips-Star”, pa targë dhe pa leje drejtimi.

4–> S A, 31 vjeç, banues në fshatin Shalës – Sarandë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi u kap në flagrancë duke drejtuar motomjetin tip “Lonxia”, pa targë dhe pa leje drejtimi.

5–> A Z, 29 vjeç, banues në Konispol – Sarandë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi u kap në flagrancë në fshatin Shkallë duke drejtuar motomjetin tip “Honda Inova” me targë: HNE509, pa leje drejtimi.

6–> E M, 26 vjeç, banues në fshatin Syzes -Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi u kap në flagrancë në vendin e quajtur “Ura e lumit” në fshatin Shkallë, duke drejtuar motomjetin tip “Dayang”, pa targë dhe pa leje drejtimi.

7—> A A, 33 vjeç, banues në fshatin Çiflik – Sarandë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi u kap në flagrancë në fshatin Shkallë, duke drejtuar motomjetin tip “Lifan Honda”, pa targë dhe pa leje drejtimi.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.