Arrestohen 2 persona me 6.2 kg kanabis

U arrestuan sot pas mesnate në Molyvdoskepastos te Janinës nga oficerët e Departamentit të Rojes Kufitare Konica dy shtetas shqiptarë, të moshës 37 dhe 26 vjeç, të akuzuar për hyrje, transferimit dhe posedim të drogës me qëllim të trafikimit dhe hyrjes së paligjshme.

Sot pas mesnate në Molyvdoskepastos Janinës zbuluar dhe arrestuar dy të shtetas shqiptare t cilet mbanin një qese të udhëtimit, që përmban 6 pako me lende narkotike kanabis, pesha totale 6250 gram.

Droga dhe një celular u konfiskuan.
Të arrestuarit, të cilët nuk kane dokumenta te hyrjes dhe qëndrimit dokumentet në vend, do të dalin perpara Prokurorit te Janinës