Ambasada Shqiptare në Athinë aktivitet për vlerësimin e krijimtarisë së Iliaz Bobaj

23/11/2119:18

Shperndaje:

Krijmtaria e Iliaz Bobaj, një ndër shkrimtarët më të spikatur të botës së letrave në Greqi dhe jo vetëm, bëri bashkë në ambientet e ambasadës artistë, poetë, kritikë arti, muzikantë.

Për miqtë, kolegët dhe artëdashësit e pranishmëm në aktivitet, Iliaz Bobaj, u vlerësua shkrimtar i lexuar, poet i dëshiruar, plublicist i vlerësuar, humorist me penë të hollë, fabulist i shkëlqyer, përkthyes brilant, gazetar aktiv i medias shqiptare në Greqi.

Është një kënaqësi e veçantë, u shpreh Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga gjatë eventit, që fituesin e 14 çmimeve letrare, ta kemi pjesë të aktiviteteve të “𝘕ë𝘯𝘵𝘰𝘳𝘪𝘵 𝘚𝘩𝘲𝘪𝘱𝘵𝘢𝘳”.

Pjesë e këtij eventi ishte edhe grupi polifonik, i cili me zërin dhe interpretimin e mrekullueshëm, i dha një tjetër dimension artistik mbrëmjes.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.