Alket Hyseni: Në Ksamil së shpejti investime 15 milionë dollarë, ujësjellësi përfundon para verës

15/01/2122:15

Shperndaje:


Deputetët Damian Gjiknuri dshe Alket Hyseni kanë zhvilluar ditën e sotme një takim me banorët e Ksamilit.
Gjatë takimit me banorët deputeti Alket Hyseni ka theksuar se depo e ujit dhe ujësjellësi i Ksamilit do të përfundojnë përpara fillimit të sezonit turistik dhe se së shpejti në Ksamil fillon edhe investimi nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit me një vlerë 15 milionë usd.
Deputeti Alket Hyseni pas këtij takimi shkruan:

Në Ksamil me Damianin gjatë mbledhjes së Shtabit Elektoral.
📌Edhe disa muaj dhe përfundojnë legalizimet.
📌Ndërkohë dhjetra hotele me mijra shtretër janë shtuar vitet e fundit.
📌Ujësjellësi përfundon para sezonit turistik.
📌Janë rikonstruktuar apo bërë të reja disa rrugë e lulishte.
📌Rrjeti elektrik investuar rrënjësisht.
📌Së shpejti fillojmë investimin nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit me një vlerë 15 milionë usd.
Fitorja e zgjedhjeve të 25 Prillit do të jetë më e thellë, shkruan Alket Hyseni


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.