AKU vazhdon aksion rrugë më rrugë, kapet peshkatari që tregtonte peshkun

27/10/1710:36

Shperndaje:


AKU ka vazhduar edhe sot aksionin per bllokimin e produkteve te detit qe tregtohen jashte kushteve higjeno-sanitare. Diten e sotme eshte kapur nje peshkatar i cili tregtonte produktet e kapura me varken e tij ne lagjen nr 3 dhe i eshte bllokuar sasia e peshkut prej afersisht 60 kg.

Peshkatari ka kundeshtuar veprimet e AKU per bllokimin e peshkut, pasi sipas tij peshku ishte i fresket, por punonjesit e AKU kane kerkuar nderhyrjen e policise se shtetit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.