Aksidentohet makina e Policisë, 1 i plagosur transportohet në spital

27/06/2410:00

Shperndaje:

Në aksin rrugor “Sarandë-Krane”, një aksident ka ndodhur ku është përfshirë një automjet i Policisë së Shtetit. Inspektori D. M., punonjës i Stacionit të Policisë Livadhja, duke drejtuar automjetin tip “Land Rover”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit, çka ka rezultuar në daljen e automjetit nga rruga.

 

Pas kryerjes së testit të alkoolit, inspektori rezultoi të ketë 0.00 mg/l, duke përjashtuar kështu mundësinë e ndikimit të alkoolit në aksident. Aktualisht, ai ndodhet në spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën, ku po merr trajtimin e nevojshëm mjekësor.

 

Grupi hetimor është në vendngjarje dhe po punon intensivisht për të zbardhur plotësisht rrethanat e aksidentit. Hetimet janë në vazhdim e sipër për të përcaktuar shkaqet e sakta që çuan në humbjen e kontrollit të automjetit dhe daljen nga rruga.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.