Aksidenti tragjik në Sukth i merr jetën vajzës nga Saranda dhe shoqeve te saj

13/10/168:35

Shperndaje:


14441014_1646493582328634_7122544410559372554_nNjë aksident tragjik tronditi vendin mëngjesin e sotëm, ku 4 të rinj humën jetën pasi dy makina u përplasën në autostradën Tiranë-Durrës.
Ngjarja e rëndë u regjistrua ne afërsi të Sukthit rreth orës 4:15 minuta të 13 tetorit 2016.
Viktimat janë tre vajza dhe një djalë, i identifikuar si Dashnor Deliallisi nga Durrësi. Të rinjtë kanë qenë duke udhëtuar në mjete të ndryshme. Mësohet se makina ku udhëtonte djali ka qenë me shpejtësi të madhe dhe në krah të kundër, duke shkaktuar edhe aksidentin tragjik.
Policia thotë se dy nga viktimat vajza janë drejtuesja e mjetit Gerta Sherifi 23 vjeçe nga Saranda dhe pasagjerja Izabela Gega.33 vjeçe, banuese në Tiranë si dhe Elona Xhuti po pasagjere.220 Siç shihet edhe në pamje, të dyja makinat janë shkatërruar plotësisht.
Po ashtu zbardhen të tjera detaje nga rrethanat në aksidentin që ndodhi mëngjesin e sotëm në Durrës, ku humbën jetën tragjikisht 4 të rinj.  Mësohet se ndriçimi në autostradën Tiranë-Durrës, në vendin ku ndodhi përplasja mes dy mjeteve tip ‘Benz’ nuk ishte funksional.
‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ raportojne se, neonët e shtyllave ishin të fikura. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se 36-vjeçari Dhashnor Deliallisi udhëtonte kundravajtje, duke ikur nga Tirana për në Durrës, me 150 km në rrugë.olona-xhuti

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.