Sarandë: Aksident tragjik me 1 të vdekur në rrugët e lëna pa përfunduar

29/03/176:11

Shperndaje:


1008726_635280816499446_1553070669_oNjë aksident me një të vdekur ka ndodhur gjatë orëve të natës.
Aksidenti ka ndodhur në një prej akseve rrugore më të vështira Bogaz-Janjar, në fshatin Ninat.
Nga aksidenti ka humbur jetën  Edmond Mehmeti, banues në fshatin Janjar.
Megjithëse përpara 5 vitesh në këtë rrugë filloi puna për zgjerimin dhe asfaltimin e rrugës, ajo nuk përfundoi asnjëherë, pasi që prej shtatorit të vitit 2013 punimet u ndërprenë për të mos filluar më kurrë, duke bërë që rruga të rikthehet në gjendjen fillestare, madje edhe më keq.
Banorët e zonës kurdoherë kanë apeluar për rifillimin e punimeve, por zeri i tyre ka rënë në veshin e shurdhër të pushtetarëve.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.