Adrian Gurma: Po bëjmë një studim për një parking nëntokësor në qendrën e Sarandës

30/04/2219:37

Shperndaje:

Gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak, mbledhje e cila u zhvillua në Ksamil dhe u transmentua drejtpërdrejt nëpërmjet Saranda Web, në përgjigje të shqetësmit në lidhje me parkingjet, kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma është shprehur se kemi gati një projekt për të kaluar disa rrugë me pagesë, kryesisht në qendër.

Gjithashtu, Gurma u shpreh se jemi në fazën e studimit dhe projektimit të një parkingu nëntokësor në qendrën e Sarandës, ku nga burime të Saranda Web mësohet se studimi për parking nëntokësor është kryer te Parku Miqësia (Shatërvani).

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.