Adrian Gurma: Kemi paraqitur projektin e rikonstruksionit të Kinoteatrit Butrinti, presim fondin

30/11/2112:50

Shperndaje:

Gjatë ceremonisë së promovimit të librit “Aroma e një kohe që po ikën” të autorit Vangjel Agora, një libër për historinë 60-vjeçare të Estradës së Sarandës, ka marrë pjesë edhe kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma, cili ka përshëndetur edhe këtë aktivitet.

Gjatë fjalës së tij, kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma është hprehur se nuk ndihem mirë që ne e zhvillojmë këtë aktivitet në një ambjent jopublik. Në kemi paraqitur një projekt për rikonstruksionin e Kinoteatrit Butrinti dhe presim që së shpejti të lëvrohet fondi, në mënyrë që të kemi mundësi që aktivitete të kësaj natyre t`i zhvillojmë në mënyrë dinjotoze pikërisht në shtëpinë e Estradës së Sarandës.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.