A është kjo një tentativë për të fshirë gjurmët e korrupsionit?

15/11/1819:07

Shperndaje:


A është kjo një tentativë për të fshirë gjurmët e korrupsionit?

Në vëmendje të Komisariatit të Policisë Sarandë dhe Prokurorisë Sarandë 
Ditën e djeshme pas një investigimi, në Saranda Web kemi publikuar një material ku përfshiheshin edhe rezultatet e auditimit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për abuzimet në rrugën Dërmish-Dhivër-Cerkovicë. 
Por ka ndodhur më e paimagjinueshmja: Sot vijat e bardha në të gjithë segmentin e kësaj rruge ishin fshirë duke i lyer me naftë të djegur ose ndonje përzierje tjetër.
Ne kërkojmë nga organet kopetente gjetjen dhe vënien përpara përgjegjësise ligjore të autorëve dhe zbardhjen e motiveve të këtij akti

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.