847 raste të reja me Covid, në Sarandë 26 raste, në Delvinë 2

04/03/2116:55

Shperndaje:


NMinistria e Shëndetësisë raportonm se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 20 humbje jete dhe 847 raste të reja me COVID-19.
Nga 3268 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë 847 qytetarë, ku Saranda  vijon të mbajë numër të lartë të rasteve me 26 të prekur me COVID në 24 orët e fundit.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

320 raste në Tiranë, 48 në Vlorë, 46 në Shkodër, 36 në Durrës, 35 në Fier, 30 në Kuçovë, 26 në Sarandë, 25 në Kurbin, 24 në Gjirokastër, 23 në Kavajë, nga 19 raste në Mallakastër, Përmet, nga 18 raste në Krujë, Korçë, 17 në Elbasan, nga 13 raste në Kamëz, Kolonjë, nga 10 raste në Lezhë, Bulqizë, nga 8 raste në Berat, Pogradec, Malësi e Madhe, 7 në Kukës, nga 6 raste në Mirditë, Tepelenë, nga 5 raste në Devoll, Lushnje, nga 4 raste në Mat, Gramsh, nga 3 raste në Rrogozhinë, Librazhd, Memaliaj, Cerrik, nga 2 raste në Delvinë, Has, Pukë,  Vau i Dejës, Belsh, Dibër, Roskovec, Peqin, Vorë, nga 1 rast në Tropojë, Divjakë, Shijak, Skrapar, Poliçan, Libohovë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.