846 raste të reja me Covid, në Delvinë 10 raste, Saranda nuk raporton asnjë

05/12/2015:25

Shperndaje:


.
Ministria e Shëndetësisë njofton se këtë të shtunë janë regjistruar 846 raste të reja dhe 19 viktima.
Tirana është qyteti me më shumë raste të reja për të ndjekur nga Durrësi dhe Fieri.

“265 raste në Tiranë, 113 raste në Durrës, 108 raste në Fier, 82 raste në Elbasan, 74 raste në Vlorë, 72 raste në Korçë, 31 raste në Pogradec, 26 raste në Lushnje, 13 raste në Has, 10 raste dhe Delvinë, Peqin, 7 raste në Tropojë dhe Kurbin, 6 raste në Krujë, 5 raste në Mallakastër, 4 raste në Shkodër dhe Mat, 3 raste në Kuçovë, 2 raste në Kavajë dhe Gramsh, 1 rast në Malësi e Madhe, Berat”, njofton Ministria e Shëndetësisë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.