711 raste të reja dhe 9 humbje jete nga COVID, në Sarandë sot 7 raste të reja

18/11/2015:57

Shperndaje:


hqipëria po kalon valën e dytë të infeksioneve, ku në 24 orët e fundit ka shënuar 711 raste të reja me COVID dhe 9 humbje jete, duke e rritur numrin e viktimave nga koronavirusi në 646 që prej fillimi të pandemisë.
711 raste, shpërndarja në bashki:

374 raste në Tiranë, 61 raste në Korçë, 44 raste në Lezhë, 41 raste në Elbasan, 21 raste në Shkodër, 19 raste në Gjirokastër, 18 raste në Berat, 11 raste në Librazhd, Mirditë, Malësi e Madhe, 10 raste në Kavajë, Pogradec, 9 raste në Kuçovë, 8 raste në Durrës dhe Fier, 7 raste në Kukës, Tropojë, Mallakastër, Sarandë, 6 raste në Skrapar, 5 raste në Devoll, Lushnje, 3 raste në Vlorë, 2 raste në Kurbin, Tepelenë, 1 rast në Has, Mat, Bulqizë, Kolonjë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.