70 minuta me 10 lojtarë, Butrinti merr barazimin dhe kalon në Play Off – VIDEO

24/05/217:58

Shperndaje:

Butrinti reziston rreth 70 minuta me 10 lojtarë, merr barazimin dhe kalon në Play Off
Ka përfunduar takimi Labëria-Butrinti me rezultatin 2-2.
Butrinti ka shënuar që në minutën e 5-të me anë të E.Brahimi, por Labëria ka barazuar në minutën e 10-të me gol të Dhrami. Në minutën e 30-të Butrinti ka mbetur me 10 lojtarë, pas daljes me karton të kuq të Miranit, pasi vetëm 1 minutë më parë kishte marrë edhe karton të verdhë. Labëria ka shënuar golin e dytë në minutën dytë shtesë me anë Kuqi. Pjesa e dytë është dominuar krejtësisht nga Labëria, me futbollistët e Butrintit të përqëndruar për të mos humbur me rezultat me më shumë se 2 gola diferencë.
Por në minutën e 86-të Kolonja me një kundërsulm ka shënuar golin e barazimit, duke vulosur kështu edhe Play Off për Butrintin.

VIDEO

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Flaberiafootballclub%2Fvideos%2F1403159353373963%2F&width=720&show_text=false&appId=648245849304176&height=405


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.