641 raste të reja me Covid-19, në Sarandë vetëm 8 raste, në Delvinë 4

15/01/2117:00

Shperndaje:


Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 641 raste të reja dhe 4 humbje jete nga COVID, duke shënuar një ulje krahasuar me një ditë më parë, kur kishim 660 raste pozitive dhe 5 viktima.
Fatkeqësisht 4 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19: 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Gjirokastra, të moshave 52-80 vjeç. Gjithsej janë kryer 3530 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 641 qytetarë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

182 raste në Tiranë, 50 raste në Durrës, 38 raste në Vlorë, 35 raste në Shkodër, 29 raste në Kavajë dhe Lushnje, 24 raste në Fier, 22 raste në Lezhë, 20 raste në Korçë, 19 raste në Elbasan, 18 raste në Berat, 14 raste në Mat, 13 raste në Krujë, 12 raste në Kamëz, 10 raste në Librazhd, 9 raste në Tropojë, 8 raste në Sarandë dhe Pogradec, 7 raste në Kukës, 6 raste në Kurbin, Dibër, Bulqizë, Kuçovë, Vorë, 5 raste në Gramsh, Shijak, Cerrik, Poliçan, 4 raste në Delvinë dhe Peqin, 3 raste në Vau i Dejës, 2 raste në Pukë, Mirditë, Rrogozhinë, Mallakastër, Gjirokastër, Ura Vajgurore, Divjakë, Belsh, Prrenjas, Memaliaj, Maliq, Patos, Dropull, Këlcyrë, 1 rast në Has, Përmet, Tepelenë, Malësi e Madhe, Skrapar


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.