5 Këshilltarët e Ksamilit: Do votojmë kundër projekt-buxhetit të Bashkisë Sarandë

31/03/1716:52

Shperndaje:


5 Anetare te Keshillit Bashkiak Sarande  nga Ksamili kane vendosur te votojne Kunder projekt-buxhetit qe ka paraqitur Bashkia Sarande.
Sipas keshilltareve, bashkia ka parashikuar per Ksamilin vetem 1.1 % te totalit te investimeve ose 3.8 milione leke.
Sipas keshilltareve nevojat e Ksamilit jane te shumta.
Ata kane renditur disa problematika si rruget e brendshme, kanalizimet, ndricimin dhe trotuaret ku nderhyrja duhet te jete emengjente.
5 keshilltaret, pavaresisht se jane nga forca politike te ndryshme, kane kercenuar se nuk do ta votojne kete projekt-buxhet nese nuk ndryshojne investimet e parashikuara per Ksamilin.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.