5 humbje jetësh, 125 raste me Covid-19. Edhe në Sarandë 1 rast i ri

MSH: Në 24 orë janë kryer 833 testime, rezultuan pozitivë 125 qytetarë
MSH: Në 24 orë ndërruan jetë 5 qytetarë, shkon në 353 numri i viktimave
MSH: Në dy spitalet 175 pacientë, 15 në terapi intensive, 5 të intubuar
MSH: Në 24 orë janë shëruar 43 pacientë, të shëruar gjithsej 6 mijë e 831

VIDEO

🔴 MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Dr. Marjeta DervishiInstituti i Shëndetit Publik

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 18. September 2020