35-Vjeçari braktis automjetin me 43 kg kanabis

17/05/1710:25

Shperndaje:


xasis-5-650x367Policia greke ka sekuestruara 43kg kanabis dhe ka identifikuar si shofer të automjetit që e transportonte një 35 vjeçar shqiptar.
Ngjarja ka ndodhur në zonën e Epirit, afër kufirit me Shqipërinë.
Si pjesë e hetimeve të policisë,  u identifikua si shofer i automjetit një 35 vjeçar shqiptar i cili është shpallur në  kërkim.
35-Vjecari shqiptar  ka hasur në një postbllok policor dhe nuk ka  ndaluar pas sinjalit të policisë, po ka rritur shpejtësinë  dhe më pas ka braktisur automjetin duke u larguar  me këmbë.
Policia ka gjetur në bagazhin e automjetit 2 thasë me 26 pako kanabis të papërpunuar me peshë totale peshës totale 43 kg e 380 gr.
Përveç kësaj, policia ka zbuluar se makina  ishte vjedhur në 21 prill në Peristeri Atikë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.