303 raste të reja me Covid, në Sarandë vetëm 6 raste, në Delvinë 3

23/03/2117:43

Shperndaje:


.
Ministria e Shëndetësisë njofton se situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:
Janë kryer 2174 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 303 qytetarë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

112 raste në Tiranë, 21 raste në Shkodër, 17 raste në Gjirokastër, 14 raste në Kavajë dhe Mirditë, 10 raste në Durrës dhe Elbasan, 8 raste në Tropojë, Vlorë, 7 raste në Fier, Devoll, Lushnje, 6 raste në Berat, Sarandë, Gramsh, 5 raste në Peqin, 4 raste në Kurbin, Mallakastër, Ura Vajgurore, Këlcyrë, 3 raste në Kukës, Delvinë, Tepelenë, Malësi e Madhe, Kuçovë, 2 raste në Lezhë, Has, Memaliaj, Skrapar, Poliçan, 1 rast nw Pukë, Kamëz, Kolonjë, Libohovë .


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.